TBC

Home »  TBC

TBC – (z ang. Total Body Conditioning) to jedna z najpopularniejszych odmian aerobiku, która zapewnia trening mięśni całego ciała przy pomocy odpowiednio dobranego zestawu ćwiczeń. Należy ona do grupy zajęć wzmacniających z elementami treningu CARDIO.

TBC jest treningiem ogólnorozwojowym i kompleksowym, który skupia się na ćwiczeniach mięśni wszystkich partii ciała od ramion poprzez linię biustu, brzucha i ud aż do pośladków. Ogólnie zajęcia zawierają dwie grupy ćwiczeń: siłowe, które pozwalają wyrzeźbić mięśnie oraz aerobowe, które zapewniają spalanie tkanki tłuszczowej. Trening wpływa również korzystnie na zwiększenie wydolności fizycznej organizmu, a także wzmocnienie siły mięśni.

Zajęcia odbywają się w rytm szybkiej muzyki dyskotekowej. Układ ćwiczeń jest stosunkowo łatwy i nie zawiera żadnych ryzykownych ewolucji, dzięki czemu możliwość kontuzji jest minimalna. Nie jest wymagane również szczególne przygotowanie. Z tego powodu można je polecić osobom początkującym, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z fitnessem. Chociaż ze względu na kompleksowy trening bardzo często uczestniczą w nich również osoby średniozaawansowane lub zaawansowane. Formuła zajęć pozwala przygotować organizm do bardziej intensywnych treningów. Po kilku miesiącach regularnych ćwiczeń TBC można przejść do bardziej zaawansowanych treningów, które wymagają większej sprawności fizycznej. Instruktorzy fitnessu podkreślają, że zajęcia te przeznaczone są dla wszystkich osób, którym zależy na dobrym samopoczuciu i świetnym wyglądzie całego ciała. Dodają również przy okazji, że fitness to nie tylko treningi, ale sposób na prowadzenie zdrowego trybu życia.