Czy znasz te ciekawostki o ruletce?

Jeśli czytacie regularnie nasze artykuły, to o ruletce wiecie już sporo. Znacie historię i zasady, kojarzycie nawiązania popkulturowe, wiecie jakie są szanse na wygraną, a obudzeni w środku nocy wymienicie różnice między ruletką europejską a ruletką amerykańską.

Dziś Wigilia, a więc zwieńczenie przedświątecznych przygotowań – czyli dla większości z Was ciężkiej harówki związaniem z poszukiwaniem prezentów, sprzątaniem domu czy gotowaniem potraw świątecznych. Chcielibyśmy więc zapewnić Wam odrobinę odprężenia i relaksu prezentując zbiór ciekawostek dotyczących ruletki.

1. Szatańska gra

Grasz w ruletkę? Parafrazując memicznego księdza Natanka, wiedz, że diabeł już się Tobą interesuje. Dlaczego? Przez symbolikę. Wszyscy dobrze wiemy, że liczba 666 zarezerwowana jest dla Lucyfera. A teraz dodajmy wszystkie liczby znajdująca się na kole do ruletki. Tak, dobrze liczycie – suma wszystkich pól na ruletce wynosi 666.

2. Dwa zera w oryginalnej ruletce

Dla graczy europejskiej ruletki to może być szok i cios prosto w serce, ale oryginalna ruletka (tak jak w ruletce amerykańskiej) miała dwa pola zero (0 i 00). Pierwszy dokładny opis ruletki znalazł się w francuskiej książce La Roulette ou le Jour z 1796 roku, gdzie koło ruletki opisano jako posiadające dwa zera.

3. Wszystko albo nic

Myślicie, że jesteście odważni? Czego nie robicie, daleko Wam do tego gościa. Ashley Revell, Brytyjczyk zajmujący się nieruchomościami sprzedał wszystko co miał, poleciał do Las Vegas zagrać w ruletkę, postawił 164 000 dolarów na czerwone… i wygrał! Ryzyko opłaciło się i tym jednym szczęśliwym wyborem wzbogacił się o przeszło 100 000 dolców. Wracając do domu zabrał ze sobą 272 000 USD.

Szczerze? Strasznie nam to imponuje i oglądając nagranie ze zdarzenia zatrzymały się nam na chwilę serca, to jednak nie rekomendujemy Wam stawiania całego swojego życia na ostrzu noża.

Comments are Disabled